Czwartek, 27 stycznia 2022

Najstarszy na świecie polskojęzyczny biuletyn internetowy
1987 - 2021
Bardzo nieregularny


REDAKCJA i Prenumerata: Czesław Piasta redakcja@KomOTT.net
Niektóre numery archiwalne: http://www.KomOTT.net
https://www.facebook.com/KomunikatyOttawskie

Redakcja nie odpowiada za treść podawanych ogłoszeń oraz treści i opinie zamieszczone w listach czytelników. W sprawie listów proszę kontaktować się bezpośrednio z autorami.

The editorial office is not responsible for the content of advertisements, the content and opinions contained in the readers' letters. With regard to letters, please contact the authors directly.

Komunikaty Ottawskie na Facebook i Twitter

Chcesz mieć codzienny kontakt z Komunikatami Ottawskimi - odwiedzaj stronę
https://www.facebook.com/komunikaty.ottawskie - dołącz do friends lub kliknij na guzik "follow"

KO na Twitter:  https://twitter.com/Kom_OTT

UWAGA: Komunikaty Ottawskie są rozsyłane z wielu kont poczty e-mail z powodu ograniczeń ilości adresów e-mail, na które wysyłana jest poczta w ciągu doby.  Redakcja sprawdza dość nieregularnie pocztę zaadresowaną na adres inny niż redakcja@komott.net

Msza św. "na żywo" w Saint Hyacinth Parish Ottawa   
https://swjacek-tv.click2stream.com

 

Ogłaszaj się w Komunikatach Ottawskich
Wszystkie ogłoszenia są bezpłatne.
Imprezy, wydarzenia, nekrologi, usługi, itp.
Wyślij e-mail na adres: redakcja@komott.net


W dzisiejszym wydaniu

- Pogoda dla Ottawy
- Freedom Convoy 2022
- United we roll for Canada!
- Brian Peckford - jedyny żyjący sygnatariusz Kanadyjskiej Karty Praw (Canadian Charter of Rights & Freedoms) wszczyna proces przeciwko rządowi federalnemu Kanady
- In -30 Degree Weather The Canadian Truckers Convoy Is Overwhelmed With People Wanting Freedom
- Support "Freedom Convoy 2020" !
- Wspierajmy polonijne biznesy! Róbmy zakupy w sklepach polonijnych
- Komunikaty Parafii Św. Jacka Odrowąża w Ottawie
 

Dzisiejsze wydanie na stronie internetowej (kliknij na link): https://komott.net
Dla wielu osób może to być wygodniejsza forma czytania Komunikatów - sprawdź.


Pogoda dla Ottawy

Ubierz się bardzo ciepło, gdy będziesz wspierał kierowców ciężarówek oraz walczył o wolność wyboru.

 
https://weather.gc.ca/city/pages/on-118_metric_e.html

Poniżej pogoda z innej strony internetowej:
https://www.theweathernetwork.com/ca/14-day-weather-trend/ontario/ottawa
Dzisiaj wydanie specjalne, poświęcone Konwojowi Wolności 2022 (Freedom Convoy 2022).

Miejsce docelowe dla kierowców:  Confederation Park, Ottawa (Elgin Street, przy Ottawa City Hall). Spodziewane są tysiące pojazdów, więc oczywiście, że będą rozlokowani w całym mieście, włączając w to Centrum, Parliament Hill i ulicę Wellington.

Pierwsze ciężarówki już dotarły do Ottawy. Jeśli będziesz mógł, wyjdź na ulice naszej stolicy i wesprzyj "trakowców"! Przynieś banner lub flagę!

W reportażach z trasy Konwoju widać tłumne wsparcie Kanadyjczyków, którzy pozdrawiają i dziękują kierowcom wzdłuż całej trasy, nie bacząc na mrozy poniżej -30C i wiatry. U nas pogoda będzie bardziej łagodna, więc łatwiej wiwatować a  może uda się uściskać dłoń kierowcy, ale ubierz się bardzo ciepło, szczególnie gdy będziesz oglądał kolumny konwoju z mostu lub wiaduktu. Może pomóc kaptur i kominiarka.

Prawdopodobnie będzie trudno poruszać się po ulicach naszego miasta oraz znaleźć jakieś miejsce do zaparkowania. Może wspólna wyprawa z przyjaciółmi, żeby zmniejszyć liczbę aut na ulicach. Pewnie parkować trzeba będzie z dala od Parlamentu i dojść pieszo. Samochody z Konwoju będzie można widzieć prawdopodobnie wzdłuż wielu ulic wiodących do centrum. Wprowadzony został zakaz parkowania na ulicach na północ od Queensway (HWY 417). Prawdopodobnie będzie zablokowany dojazd w okolice Parlamentu. Skorzystaj z komunikacji publicznej, ale obawiam się, że także trudno będzie dotrzeć autobusami w okolice centrum.

Policja apeluje o unikanie wjazdu do centrum Ottawy w czasie trwania protestu trakowców, który, zdaniem policji, może trwać wiele dni. Dodatkowym problemem będą kontrdemonstracje i prowokacje organizowane przez służby specjalne, z błogosławieństwem premiera Trudeau.

Jeśli będziesz mieć ciekawe zdjęcia lub filmiki, proszę umieszczaj na stronach mediów społecznościowych, żeby inni mogli zobaczyć. Oczy całego świata zwrócone są w tej chwili na Kanadę i Konwój Wolności. Oczywiście, oprócz innych globalnie ważnych tematów, m.in. sytuacji w rejonie Ukrainy.

Podziel się zdjęciami lub filmikami z redakcją Komunikatów Ottawskich. Podaj link do swojego materiału lub podrzuć na redakcja@komott.net  Z góry dziękuję za otrzymane materiały. Rozumiem, że automatycznie wszystkie otrzymane fotki i filmiki będą z prawem do ewentualnej publikacji. Proszę zaznaczyć, jeśli nie chcesz, żeby publikować nazwisko autora.
Kierowcy ciężarówek, którzy początkowo utworzyli konwój protestacyjny, aby przeciwstawić się federalnemu obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19 dla transgranicznych kierowców ciężarówek, stali się dla społeczeństwa awatarem oporu. Społeczeństwo ma dość niekończących się blokad, nienaukowych ograniczeń i ciągłej demonizacji oraz dzielenia społeczeństwa przez polityków, media i niewybieralnych biurokratów zdrowia publicznego. W każdym mieście, przez które przejeżdża konwój, rośnie poparcie społeczne i rozmiar konwoju.

Kanadyjscy "trakowcy" jadą do Ottawy nie tylko w obronie swojej wolności, ale w obronie każdego Kanadyjczyka i Kanady. Chcą zademonstrować przeciw reżimowi Justina Trudeau, terrorowi i segregacji społeczeństwa, łamaniu podstawowych praw człowieka i obywatela, o wolność wyboru, przeciw obowiązkowym szczepieniom ryzykownymi zastrzykami, przeciw paszportom szczepionkowym. W konwoju uczestniczą kierowcy nieszczepieni i zaszczepieni. Pojawią się również kierowcy amerykańscy - oczywiście zaszczepieni, bo inaczej nie przekroczyliby granicy.

Powoduje to, że oszczerstwa kupowane i opłacane przez media głównego nurtu i grupy interesu, które działają jako pełnomocnicy rządu, osiągają gorączkowy poziom. Rasiści, seksiści, homofobi, ekstremiści, antymuzułmanie i antyszczepionkowcy to tylko niektóre z bezpodstawnych etykietek rzucanych na konwój w celu zdyskredytowania go, by chronić Trudeau i jego rząd przed tym, co nadchodzi.

Ostatnio te media dostały kolejne $250 milionów , do wcześniejszych $700 M, dokładnie w czasie, gdy rozpoczęła się kampania wprowadzania obowiązku szczepień dla trakowców.

Media i politycznie wpływowe typy nakłaniają GoFundMe do anulowania kampanii crowdfundingowej o wartości ponad 6 milionów dolarów, aby wesprzeć kierowców ciężarówek. Jednak jak dotąd ludzie po prostu nie kupują kłamstw. Gdy się słyszy w mediach słowa "ekspert" lub "trust", wtedy już wiadomo, że nie ma co wierzyć takim ludziom. Te słowa w ustach Trudeau i jego ludzi straciły swoja wartość i znaczenie.

Wskutek terroru, społeczeństwo kanadyjskie zaszczepiło się co najmniej dwukrotnie 79% Kanadyjczyków. Podobny procent zaszczepienia jest wśród trakowców.
Premier Trudeau wyraża się o uczestnikach Konwoju jako o terrorystach, faszystach, itd. To premier Trudeau jest terrorystą, który wymusza szczepienia przeciwko woli obywateli. Mechanizm terroru: zwolniony zostaniesz z pracy, nie polecisz, nie pojedziesz, nie wejdziesz do restauracji, do obiektu sportowego, do sklepu, itd. Ogromny procent zaszczepinych to osoby, które są przeciwne obowiązkowi szczepień obecnymi szczepionkami przeciw COVID-19. Ilu z nas zaszczepiło się lub słyszało od innych, że zaszczepili się aby móc podróżować lub żeby nie być zwolnionym z pracy bez prawa do zasiłku, albo żeby móc studiować (nawet z domu), itd.

Tutaj zgadzam się w 100% z doktorem Robertem Malone, wynalazcą technologii szczepionek mRNA i DNA. On sam również się zaszczepił dwukrotnie szczepionką firmy Pfizer, ale jest przeciwny obowiązkowi szczepień.
Dr Maloney mówił w czasie wiecu w Washington, D.C.
(https://rumble.com/vt52j6-mi-dr-robert-malone-full-speech.html)
Szczepionki COVID-19 nie działają tak jak obiecywano i nie są całkowicie bezpieczne, a pełny charakter zagrożeń pozostaje nieznany. Jeśli istnieje ryzyko, musi być wybór! To podstawowa prawda o podłożu współczesnej bioetyki. Zaprzeczanie temu jest zaprzeczeniem ludzkiej godności.

Proponuję obejrzeć video trakowca, który analizuje wypowiedź premiera Trudeau:
https://www.youtube.com/watch?v=YfAYZ0107O0
lub
https://www.facebook.com/whistlestoptruckstopcafe/videos/384726723420279

Ten zwykły obywatel udziela lekcji demokracji nieukowi i rasiście Trudeau, który nie myślał o nauce, tylko o "balangach" i używkach. Trudeau jest pierwszym premierem Kanady, który ma jedynie pełne wykształcenie na poziomie szkoły średniej.

Podobnie lekcja w innym video, gdzie wyjaśniane jest premierowi, że musi przyjąć do wiadomości, że nie wszyscy muszą się zgadzać z jego zdaniem.


Canada Proud
What Justin Trudeau just said is an insult to all Canadians.
Justin Trudeau IS NOT Canada. Let's repeat it until it's finally understood.

https://www.youtube.com/watch?v=hTjjBc04NH4
lub
https://www.facebook.com/CanadaProud.org/videos/980338746199818


Poniżej dowód, jak skuteczna jest szczepionka, której 3 dawki otrzymał premier Kanady i w jakim stopniu on wierzy w jej skuteczność.

Prime Minister Justin Trudeau says he is isolating at home after a purported exposure to COVID-19.

The prime minister said in a tweet that he learned about the exposure just last night.This means the prime minister will be in isolation this weekend for the anticipated arrival in Ottawa of an estimated hundreds of thousands of protesters participating in the Truckers for Freedom movement.

Trudeau's announcement of isolation also comes after the prime minister wrapped up what was described as a "virtual retreat" with his cabinet, which did see some ministers standing alongside Trudeau during an in-person press conference at Parliament Hill on Wednesday night.

This includes Deputy Prime Minister Chrystia Freeland, Foreign Affairs Minister Melanie Joly and Defence Minister Anita Anand. So far none of these ministers have indicated they are also in isolation.
Andrzej Kumor z torontońskiego "Gońca" rozmawia o Konwoju Wolności na kanale Tomasza Sommera z Najwyższego Czasu.

Tomasz Sommer pokazuje sporo video z trasy Konwoju.
https://www.youtube.com/watch?v=Tad3on43A7g
lub
https://www.goniec.net/2022/01/26/rozmawiamy-o-konwoju/

Kanadyjscy Indianie tańczą dla trakowców, w podziękowaniuj za ich wysiłek na rzecz wolności.
The aboriginal people of Canada Algonquin dance in support of TRUCKERS

https://www.youtube.com/watch?v=1dcLls9KZNk'Canadian truckers rule': Elon Musk
Musk posted the encouragement for Canadian truckers to his more than 70-million Twitter followers Thursday afternoon.
Poilievre slams media for trying to label convoy protesters as extremistsConservative MP Pierre Poilievre blasted the “liberal media” for generalizing the Truckers For Freedom convoy as extremists, based on a small number of individuals who have attached themselves to the convoy instead of focusing on the broad issues opposed by the group.

Conservative MP Pierre Poilievre pointed out that CBC employees have accused the company of systemic racism, "and yet we don't see the media here generalize the CBC as racist."

Poilievre continued, saying just because there is a small number of questionable characters who have attached themselves to the massive convoy, “that doesn't mean we disparage the thousands of hard-working, law-abiding and peaceful truckers” who have been the backbone of the country the past two years by keeping stores stocked with food.

The convoy, which is opposed to not only vaccine mandates for cross-border truckers, but COVID restrictions as a whole, is set to arrive in Ottawa this weekend. Poilievre has promised he would meet with representatives from the protest upon their arrival.

 View video at:
https://www.rebelnews.com/poilievre_slams_media_for_trying_to_label_convoy_protesters_as_extremists


Police officers show support for truckers rallyA Durham police officer posted a Twitter video voicing her support for the truck convoy heading to Ottawa for the freedom rally.

On Monday, Durham Regional Police (DRPS) Constable Erin Howard posted a video on social media praising truckers for spearheading the Freedom Convoy .

“I really wanted to give a shout out to all the truckers. I think what you guys are doing is incredible,” Constable Howard said. “You’re fighting for our rights and freedoms and right now it feels like we’re a little bit at war and those rights and freedoms are at stake. So, you guys are honestly true heroes.”

The Constable also said she was “thrilled” to be speaking at the protest in Ottawa this weekend on behalf of Police on Guard (POG).

POG is a group of active and retired police officers which says its mission is to “repair and regain public trust which is being damaged and lost due to the enforcement of Emergency measures,” which members believe are unconstitutional.

Opponents of the Freedom Convoy quickly began attacking Howard as an “anti-vaxxer” and demanding she be fired.

EA @erinhoward0118
Supporting the truckers from one radio band to another Blue heart #FreedomConvoy2022


https://twitter.com/erinhoward0118/status/1485596574126424065
lub
https://www.youtube.com/watch?v=6byamDkw9zg

Heroes driving across Canada day four!