Piątek, 28 stycznia 2022

Najstarszy na świecie polskojęzyczny biuletyn internetowy
1987 - 2021
Bardzo nieregularny


REDAKCJA i Prenumerata: Czesław Piasta redakcja@KomOTT.net
Niektóre numery archiwalne: http://www.KomOTT.net
https://www.facebook.com/KomunikatyOttawskie

Redakcja nie odpowiada za treść podawanych ogłoszeń oraz treści i opinie zamieszczone w listach czytelników. W sprawie listów proszę kontaktować się bezpośrednio z autorami.

The editorial office is not responsible for the content of advertisements, the content and opinions contained in the readers' letters. With regard to letters, please contact the authors directly.

Komunikaty Ottawskie na Facebook i Twitter

Chcesz mieć codzienny kontakt z Komunikatami Ottawskimi - odwiedzaj stronę
https://www.facebook.com/komunikaty.ottawskie - dołącz do friends lub kliknij na guzik "follow"

KO na Twitter:  https://twitter.com/Kom_OTT

UWAGA: Komunikaty Ottawskie są rozsyłane z wielu kont poczty e-mail z powodu ograniczeń ilości adresów e-mail, na które wysyłana jest poczta w ciągu doby.  Redakcja sprawdza dość nieregularnie pocztę zaadresowaną na adres inny niż redakcja@komott.net

Msza św. "na żywo" w Saint Hyacinth Parish Ottawa   
https://swjacek-tv.click2stream.com

 

Ogłaszaj się w Komunikatach Ottawskich
Wszystkie ogłoszenia są bezpłatne.
Imprezy, wydarzenia, nekrologi, usługi, itp.
Wyślij e-mail na adres: redakcja@komott.net


W dzisiejszym wydaniu

- Pogoda dla Ottawy
- Freedom Convoy 2022
- United we roll for Canada!
- URGENT: Action4Canada is Commencing a Nationwide Call to Action for Peaceful Non-Compliance
- Odpowiedź SPK Koło nr 8 na pytanie redakcji KO w wydaniu z 25 stycznia 2022
- Dom Polski SPK otwarty dla Polonii od 1 lutego 2022
- Support "Freedom Convoy 2020" !
- Komunikaty Parafii Św. Jacka Odrowąża w Ottawie
 

Dzisiejsze wydanie na stronie internetowej (kliknij na link): https://komott.net
Dla wielu osób może to być wygodniejsza forma czytania Komunikatów - sprawdź.


Pogoda dla Ottawy

Ubierz się bardzo ciepło, gdy będziesz wspierał kierowców ciężarówek oraz walczył o wolność wyboru. Ciepłe kalesony, wielowarstwowe ubranie, kurtka zimowa z kapturem, dobra ciepła czapka, grube skarpety, solidne buty... To takie zalecenie szczególnie dla osób w moim wieku - młodych inaczej :-)

date Detailed Forecast
Tonight Clear. Wind up to 15 km/h. Low minus 28. Wind chill minus 21 this evening and minus 36 overnight. Risk of frostbite.
Sat, 29 Jan Sunny. Wind up to 15 km/h. High minus 15. Wind chill minus 36 in the morning and minus 22 in the afternoon. Risk of frostbite. UV index 1 or low.
Night Clear. Wind up to 15 km/h. Low minus 22. Wind chill minus 22 in the evening and minus 29 overnight. Risk of frostbite.

https://weather.gc.ca/city/pages/on-118_metric_e.htmlPoniżej pogoda z innej strony internetowej:
https://www.theweathernetwork.com/ca/14-day-weather-trend/ontario/ottawa
Dzisiaj kolejne wydanie specjalne, poświęcone Konwojowi Wolności 2022 (Freedom Convoy 2022).

Miejsce docelowe dla kierowców:  Confederation Park, Ottawa (Elgin Street, przy Ottawa City Hall). Spodziewane są tysiące pojazdów, więc oczywiście, że będą rozlokowani w całym mieście, włączając w to Centrum, Parliament Hill i ulicę Wellington.

Pierwsze ciężarówki już dotarły do Ottawy. Jeśli będziesz mógł, wyjdź na ulice naszej stolicy i wesprzyj "trakowców"! Przynieś banner lub flagę!

W reportażach z trasy Konwoju widać tłumne wsparcie Kanadyjczyków, którzy pozdrawiają i dziękują kierowcom wzdłuż całej trasy, nie bacząc na mrozy poniżej -30C i wiatry. U nas pogoda będzie bardziej łagodna, więc łatwiej wiwatować a  może uda się uściskać dłoń kierowcy, ale ubierz się bardzo ciepło, szczególnie gdy będziesz oglądał kolumny konwoju z mostu lub wiaduktu. Może pomóc kaptur i kominiarka.

Konwój z zachodu planuje wyjeżdżać z okolic Arnprior w sobotę około godz. 11:00 AM.

Prawdopodobnie będzie trudno poruszać się po ulicach naszego miasta oraz znaleźć jakieś miejsce do zaparkowania. Może wspólna wyprawa z przyjaciółmi, żeby zmniejszyć liczbę aut na ulicach. Pewnie parkować trzeba będzie z dala od Parlamentu i dojść pieszo. Samochody z Konwoju będzie można widzieć prawdopodobnie wzdłuż wielu ulic wiodących do centrum. Wprowadzony został zakaz parkowania na ulicach na północ od Queensway (HWY 417). Prawdopodobnie będzie zablokowany dojazd w okolice Parlamentu. Skorzystaj z komunikacji publicznej, ale obawiam się, że także trudno będzie dotrzeć autobusami w okolice centrum.

Policja apeluje o unikanie wjazdu do centrum Ottawy w czasie trwania protestu trakowców, który, zdaniem policji, może trwać wiele dni. Dodatkowym problemem będą kontrdemonstracje i prowokacje organizowane przez służby specjalne, z błogosławieństwem premiera Trudeau.


Here's what's closed because of the trucker protest in downtown Ottawa


The Alexandra Bridge is closed until further notice.
Demonstration in Ottawa (City info page)


Jeśli będziesz mieć ciekawe zdjęcia lub filmiki, proszę umieszczaj na stronach mediów społecznościowych, żeby inni mogli zobaczyć. Oczy całego świata zwrócone są w tej chwili na Kanadę i Konwój Wolności. Oczywiście, oprócz innych globalnie ważnych tematów, m.in. sytuacji w rejonie Ukrainy.

Podziel się zdjęciami lub filmikami z redakcją Komunikatów Ottawskich. Podaj link do swojego materiału lub podrzuć na redakcja@komott.net  Z góry dziękuję za otrzymane materiały. Rozumiem, że automatycznie wszystkie otrzymane fotki i filmiki będą z prawem do ewentualnej publikacji. Proszę zaznaczyć, jeśli nie chcesz, żeby publikować nazwisko autora.


Plan akcji na sobotę 29 stycznia 2022