Niedziela, 30 stycznia 2022

Najstarszy na świecie polskojęzyczny biuletyn internetowy
1987 - 2021
Bardzo nieregularny


REDAKCJA i Prenumerata: Czesław Piasta redakcja@KomOTT.net
Niektóre numery archiwalne: http://www.KomOTT.net
https://www.facebook.com/KomunikatyOttawskie

Redakcja nie odpowiada za treść podawanych ogłoszeń oraz treści i opinie zamieszczone w listach czytelników. W sprawie listów proszę kontaktować się bezpośrednio z autorami.

The editorial office is not responsible for the content of advertisements, the content and opinions contained in the readers' letters. With regard to letters, please contact the authors directly.

Komunikaty Ottawskie na Facebook i Twitter

Chcesz mieć codzienny kontakt z Komunikatami Ottawskimi - odwiedzaj stronę
https://www.facebook.com/komunikaty.ottawskie - dołącz do friends lub kliknij na guzik "follow"

KO na Twitter:  https://twitter.com/Kom_OTT

UWAGA: Komunikaty Ottawskie są rozsyłane z wielu kont poczty e-mail z powodu ograniczeń ilości adresów e-mail, na które wysyłana jest poczta w ciągu doby.  Redakcja sprawdza dość nieregularnie pocztę zaadresowaną na adres inny niż redakcja@komott.net

Msza św. "na żywo" w Saint Hyacinth Parish Ottawa   
https://swjacek-tv.click2stream.com

 

Ogłaszaj się w Komunikatach Ottawskich
Wszystkie ogłoszenia są bezpłatne.
Imprezy, wydarzenia, nekrologi, usługi, itp.
Wyślij e-mail na adres: redakcja@komott.net


W dzisiejszym wydaniu

- Pogoda dla Ottawy
- Freedom Convoy 2022
- United we roll for Canada!
- URGENT: Action4Canada is Commencing a Nationwide Call to Action for Peaceful Non-Compliance
- Support "Freedom Convoy 2020" !

 

Dzisiejsze wydanie na stronie internetowej (kliknij na link): https://komott.net
Dla wielu osób może to być wygodniejsza forma czytania Komunikatów - sprawdź.


Pogoda dla Ottawy


https://weather.gc.ca/city/pages/on-118_metric_e.htmlPoniżej pogoda z innej strony internetowej:
https://www.theweathernetwork.com/ca/14-day-weather-trend/ontario/ottawa

Dzisiaj kolejne wydanie specjalne, poświęcone Konwojowi Wolności 2022 (Freedom Convoy 2022).

Prawdopodobnie będzie trudno poruszać się po ulicach naszego miasta oraz znaleźć jakieś miejsce do zaparkowania. Może wspólna wyprawa z przyjaciółmi, żeby zmniejszyć liczbę aut na ulicach. Pewnie parkować trzeba będzie z dala od Parlamentu i dojść pieszo. Samochody z Konwoju będzie można widzieć prawdopodobnie wzdłuż wielu ulic wiodących do centrum. Wprowadzony został zakaz parkowania na ulicach na północ od Queensway (HWY 417). Skorzystaj z komunikacji publicznej, ale obawiam się, że także trudno będzie dotrzeć autobusami w okolice centrum. Działa LRT.

Policja apeluje o unikanie wjazdu do centrum Ottawy w czasie trwania protestu trakowców, który, zdaniem policji, może trwać wiele dni. Dodatkowym problemem będą kontrdemonstracje i prowokacje organizowane przez służby specjalne, z błogosławieństwem premiera Trudeau.

Główne wystąpienia przewidziane są na poniedziałek. Zobaczyć i usłyszeć będzie można pewnie nawet polityków kanadyjskich.

Jeśli masz możliwość, to przyjdź pod Parlament dzisiaj i jutro!
Przychodź w kolejne dni, jeśli ten protest będzie trwał dłużej.
Odwiedź uczestników Konwoju w którymś z miejsc parkowania i pomocy dla nich. Przynieś żywność i napoje. Może kanapki, czekolady, suchy prowiant, itp.

Jeśli będziesz mieć ciekawe zdjęcia lub filmiki, proszę umieszczaj na stronach mediów społecznościowych, żeby inni mogli zobaczyć. Oczy całego świata zwrócone są w tej chwili na Kanadę i Konwój Wolności. Oczywiście, oprócz innych globalnie ważnych tematów, m.in. sytuacji w rejonie Ukrainy. Redakcja KO otrzymuje wiele zapytań z całego świata o sytuację w Ottawie.

Podziel się z redakcją Komunikatów Ottawskich zdjęciami lub filmikami, szczególnie z akcentem polskim. Podaj link do swojego materiału lub podrzuć na redakcja@komott.net  Z góry dziękuję za otrzymane materiały. Rozumiem, że automatycznie wszystkie otrzymane fotki i filmiki będą z prawem do ewentualnej publikacji. Proszę zaznaczyć, jeśli nie chcesz, żeby publikować nazwisko autora.

Kierowcy ciężarówek, którzy początkowo utworzyli konwój protestacyjny, aby przeciwstawić się federalnemu obowiązkowi szczepień przeciw COVID-19 dla transgranicznych kierowców ciężarówek, stali się dla społeczeństwa awatarem oporu. Społeczeństwo ma dość niekończących się blokad, nienaukowych ograniczeń i ciągłej demonizacji oraz dzielenia społeczeństwa przez polityków, media i niewybieralnych biurokratów zdrowia publicznego. W każdym mieście, przez które przejeżdżał konwój, rosło poparcie społeczne i rozmiar konwoju.

Kłamliwe informacje w mediach głównego nurtu podają, że niezadowolonych jest tylko 10% niezaszczepionych kierowców ciężarówek. Ten procent jest większy i jest w granicach 15-20%. Terrorysta Justin Trudeau szantażował i zmuszał do szczepienia praktycznie całe społeczeństwo. Mamy teraz około 78% Kanadyjczyków zaszczepionych, spośród których ogromny procent, kilkakrotnie większy niż osób nieszczepionych, było i jest przeciwnych obowiązkowym szczepieniom. Te osoby zostały zmuszone do zaszczepienia się, żeby móc podróżować, studiować lub utrzymać miejsce pracy, itd. Wśród trakowców ponad połowa z zaszczepionych, to osoby zmuszone. Dlatego, do Ottawy przyjechało więcej szczepionych niż nieszczepionych, żeby zaprotestować m.in. przeciw obowiązkowi szczepienia i paszportom kowidowym. Są tutaj nie tylko kierowcy, ale i służba zdrowia, policjanci, strażacy, pracownicy rządowi i firm prywatnych, itd.Convoy organizers say they are fully vaxed but still oppose mandates

Speaking at a press conference for trustworthy media, organizers of the Freedom Convoy confirmed they are fully vaccinated but still oppose mandates — it's all about freedom.

In response to a question regarding compliance — why don't the truckers just shut up and get the vaccine — Benjamin Ditcher, one of the organizers of the convoy and GoFundMe page, said that there is a myriad of reasons to be against mandates, and even though he and the other organizers are vaccinated, they want Canadians to have the freedom to choose.

"Firstly, there's not one reason. We're all individuals. So, people have different reasons [for not getting the vaccine]. I have friends who had the first vaccine, and they had this major adverse reaction, and they started getting bruises all over them. They want to their doctor, and their doctor said 'You know what, just don't take the next one…'" Ditcher replied.

He goes on, confirming that he and the other organizers are fully vaccinated but would never want Canadians' to lose their freedom to choose.

NEW: Convoy organizers say that they have enough funds to keep trucks on Parliament Hill for 2 to 4 years.


   Photo: Benjamin Ditcher and Tamara Lich

Additionally, it has come out that two of the organizers, Benjamin Ditcher and Tamara Lich, are Jewish and Metis, respectively, which they don't think should matter at all — though, the mainstream media has tried to slander the movement as being somehow racist. They say this movement transcends all ethnicities, languages, etc., unifying Canadians across the board.

https://www.thecountersignal.com/news/convoy-organizers-say-they-are-fully-vaxed-but-still-oppose-mandates

_____  

Wśród przybywających na protest do Ottawy jest wielu Polaków z Toronto i innych miast, włączając w to tych z B.C., Alberty i ze Wschodniej Kanady. Liczna grupa społeczności polonijnej związana jest z transportem. Niektóre polonijne firmy z okolic Toronto mają do 30 - 40 TIRów.

Andrzej Kumor, Goniec: "Przyjechałem tu po wolność dla moich dzieci"...

Reportaż z sobotniej demonstracji kierowców wielkich ciężarówek w obronie wolności obywatelskich i swobód politycznych przed budynkiem parlamentu w Ottawie. Rozmawiamy z polskimi truckerami. Idziemy przed parlament. Goniec dziękuje pp. Eli i Bogdanowi Gajewskim z Poland za wsparcie finansowe i gościnę.
https://www.youtube.com/watch?v=zbFxhw4Nilw


HON. PIERRE POILIEVRE PC, MP, CARLETON welcomes truckers from the bridge in Stitttsville

Pierre Poilievre is a former Minister, a six-term Member of Parliament and currently the Conservative Shadow Minister for Jobs and Industry. Hon. Pierre Poilievre and Kris Grabkowski welcome Freedom Convoy 2022 from the bridge ovewr HWY 417 in Stittsville, ON.Pierre Poilievre meets with truckers