Piątek, 5 kwietnia 2013

Najstarszy na świecie polskojęzyczny biuletyn internetowy
(1987 - 2013)
Bardzo nieregularny


REDAKCJA: Czeslaw Piasta redakcja@KomOTT.net
Niektóre numery archiwalne: https://komott.net
http://www.facebook.com/profile.php?id=100001191543776 

Redakcja nie odpowiada za treść podawanych ogłoszeń oraz treść i opinie zamieszczone w listach czytelników. W sprawie listów proszę kontaktować się bezpośrednio z autorami.Poniższy artykuł ukazał się w Komunikatach Ottawskich z 5 kwietnia 2013.
UWAGA: Na dole, ponizej tego artykułu dodany został aneks, który będzie systematycznie uzupełniany w miarę napływu infomacji w temacie remontu TU-154M.


Kolejna rocznica Smoleńska 2010

Zbliża się kolejna rocznica tragicznej śmierci 96 osób w wyniku wybuchów w samolocie rządowym TU-154 nad Smoleńskiem, w tym Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej, wszystkich dowódców Sił Zbrojnych RP, ostatniego Prezydenta Rządu Polskiego II RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i innych osobistości.

Kolejna rocznica i kolejna okazja do zastanowienia się nad pytaniem: 

Jaką rolę odegrał w całej tej tragedii obecny ambasador RP w Kanadzie Zenon Kosiniak-Kamysz?


W Komunikatach Ottawskich z 1 lutego 2012 podana była informacja na temat odpowiedzialności Zenona Kosiniaka-Kamysz za zlecenie remontu dwóch samolotów rządowych TU-154 dla konsorcjum firm MAW Telecom i Polit Elektronik. Z niewyjaśnionych przyczyn odrzucono ofertę poważnych kontrkandydatów, wśród nich Metalexportu-S i państwowego Bumaru. Jak informowała agencja lotnicza Altair, MON wybrało wykonawcę remontu bez analizy propozycji cenowych innych oferentów. Właścicielem zakładów w Samarze, które wybrało konsorcjum, jest Oleg Deripaska, który był przesłuchiwany przez zachodnich prokuratorów w związku z podejrzeniami o pranie brudnych pieniędzy i kontakty z mafią. Z kolei silniki tupolewa remontowane są w zakładach kontrolowanych przez Siergieja Czemiezowa – byłego agenta KGB, który pracował pod przykrywką w Dreźnie, mieszkając po sąsiedzku z obecnym premierem Rosji – Władimirem Putinem. Przy naprawie silników nie był obecny żaden przedstawiciel polskich służb. Od 10 marca 2008 Zenon Kosiniak-Kamysz został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Jako wiceszef MON był odpowiedzialny za zakupy i naprawy sprzętu, Departament Zaopatrywania Sił Zbrojnych.

Więcej szczegółów znaleźć można we wspomnianym artykule z 1 lutego 2012, który jest dostępny na Internet - kliknij
https://komott.net/smolensk/Komott_feb1_2012.htm#historia
Warto odświeżyć sobie wiadomości na temat katastrofy, zaglądając ponownie do tego artykułu, który był najpopularniejszym ze wszystkich wydań Komunikatów - miał kilkadziesiąt tysięcy wejść. Przypomnieć warto sytuację sprzed 10 kwietnia oraz po tej dacie. Zobaczyć, jak postępowali ludzie odpowiedzialni za przygotowanie i wykonanie wyprawy do Smoleńska. Jak zostali za swoje działania ocenieni.

Więcej szczegółów na temat kontraktu na remont samolotu znaleźć można w artykule Ostatni Remont.
http://cogito.salon24.pl/179895,ostatni-remont

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy doszły dodatkowe fakty, rzucające światło na ciemne strony oficjalnego smoleńskiego śledztwa. W zasadzie obalone zostały wszystkie podstawowe twierdzenia zawarte w raporcie Komisji Millera i MAK-u. Udowodniono jawne i świadome fałszowanie dowodów w sprawie katastrofy. Odbyło się kilka sesji naukowych poświęconych tematowi, w tym dwie z nich w Polsce, z udziałem setek naukowców. Dowiedziono wybuchów na pokładzie samolotu, włączając w to zeznania naocznych świadków i oficjalnych mediów rosyjskich w dniu katastrofy. Dowiedziono obecność wysokiego stężenia śladów trotylu (TNT) na wraku samolotu. Eksperci amerykańscy dowiedli również obecność trotylu na pasie bezpieczeństwa jednej z ofiar. Pas ten był wtopiony w część garderoby zwróconej rodzinie ofiary. Nie tylko stwierdzono obecność trotylu, stwierdzono obecność trotylu po wybuchu (DNT).

Czy w związku z faktem, że Zenon Kosiniak-Kamysz odpowiedzialny za zlecenie remontu dokładnie tej a nie innej firmie - samolotu, który rozpadł się w wyniku wybuchu na niezliczone ilości drobnych cząstek, został przesłuchany na okoliczność katastrofy przez prokuraturę wojskową lub cywilną w Polsce, w ramach prowadzonego śledztwa? Istnieją uzasadnione przesłanki, żeby wysnuć hipotezy, że w czasie remontu samolotu w Rosji dokonano w nim "dodatkowych usprawnień" w postaci zamontowania ładunków wybuchowych, a może również układów sterowania lub blokowania sterowania, itp. W każdym normalnym kraju, przy takim rodzaju tragedii, gdy ginie głowa państwa oraz wszyscy dowódcy sił zbrojnych, osoba odpowiedzialna za zlecenie remontu, jak również sposób w jaki doszło do tego zlecenia, byłyby przedmiotem szczegółowego śledztwa.

Z kręgów zaprzyjaźnionych z ambasadą rozchodzą się pogłoski, że ambasador Kosiniak-Kamysz był zwykłą ofiarą przemocy ze strony swoich zwierzchników, którzy wymusili na nim przekazanie tego remontu firmom MAW Telecom i Polit Elektronik. Rola służb specjalnych w przetargu na remont TU-154M to jedna z kwestii, na jakich koncentrował się Zespół Parlamentarny, badający katastrofę smoleńską. W swoim raporcie "28 miesięcy po Smoleńsku" Komisja podała dodatkowe informacje.

Cytat za Naszym Dziennikiem:
http://www.naszdziennik.pl/polska-kraj/9520,nowy-zalacznik-w-raporcie.html
- Są przesłanki wskazujące na to, że firma, która otrzymała ów kontrakt, wiedziała o tym, że go otrzyma już blisko pół roku wcześniej i poinformowała o tym Awiakor - mówi Macierewicz.

Chodzi tu o konsorcjum Polit Elektronik i MAW Telecom Intl SA, które wygrało przetarg wart 69 mln zł rozpisany przez MON. Resort obrony wybrał konsorcjum, odrzucając propozycje innych firm, m.in. Bumaru, który zajmował się wcześniej serwisem tupolewów. Szef Polit Elektronik Dariusz Kamiński udzielił wypowiedzi rosyjskiej telewizji, która kręciła materiał podczas remontu Tu-154M nr 101. Nagranie wywołało burzę, bo rosyjscy dziennikarze swobodnie przemieszczali się po maszynie, która miała wozić najważniejsze osoby w polskim państwie, bez najmniejszych przeszkód filmując pokład samolotu.

Wiceprzewodniczącym rady nadzorczej MAW Telecom był z kolei do niedawna generał broni w stanie spoczynku Henryk Tacik, który stracił stanowisko szefa Dowództwa Operacyjnego MON w kwietniu 2007 r., za czasów ministra Aleksandra Szczygły. Przyczyną jego dymisji miał być fakt, że w latach 1986-1988 studiował w Akademii Sztabu Generalnego w Moskwie.

Nazwisko Tacika widnieje w Raporcie z Weryfikacji WSI w podrozdziale "Nieprawidłowości przy organizacji zakupów", w części odnoszącej się do "Aneksu do Koncepcji rozwoju systemów ochrony kryptograficznej w resorcie Obrony Narodowej" podpisanego w maju 2005 r. przez ministra obrony Jerzego Szmajdzińskiego, szefa WSI gen. Marka Dukaczewskiego oraz szefa Generalnego Zarządu Dowodzenia i Łączności gen. Stanisława Krysińskiego.

O powiązaniach Tacika z WSI "Nasz Dziennik" pisał już we wrześniu 2010 roku. Macierewicz deklaruje, że również ta kwestia będzie przedmiotem zainteresowania zespołu.
Z kół dobrze poinformowanych potwierdzono, że Zenon Kosiniak-Kamysz nie był przesłuchiwany na okoliczność katastrofy i zlecenia remontu. Sam także nie zgłosił się do prokuratury lub do którejś z komisji, badających katastrofę w celu złożenia oświadczenia, że został zmuszony do zlecenia remontu wskazanej firmie. Zaraz po powrocie samolotu z remontu został wysłany na placówkę dyplomatyczną.

Wszystkie osoby, które były odpowiedzialne za przygotowanie, zabezpieczenie i zrealizowanie wylotu delegacji rządowej na Uroczystości Katyńskie powinny być natychmiast po katastrofie odsunięte od pełnienia swoich obowiązków służbowych, przynajmniej na czas prowadzenia śledztwa. Powinny być szczegółowo przesłuchiwane w charakterze głównych świadków. Nic takiego nie miało miejsca. Wprost przeciwnie, od pierwszych dni po katastrofie rozpoczęła się długa seria odznaczeń i awansów. Zobacz listę osób związanych z Katyniem 2010 odznaczonych i awansowanych po 10 kwietnia 2010.

Na tej liście znaleźli się również, odznaczeni w listopadzie 2011 roku,  Zenon Kosiniak-Kamysz oraz jego partner w remoncie samolotu rządowego Marek Wośko - prezes firmy MAW Telecom, która wygrała przetarg na remont Tu-154 i skierowała go do zakładów kontrolowanych przez przyjaciół Władimira Putina. Wośko został odznaczony złotym medalem "Za zasługi dla obronności kraju". A spółka Wośki wygrywa kolejne państwowe przetargi w branży zbrojeniowej. Wydarzenie miało charakter wyjątkowo uroczysty: odznaczenie osobiście przekazał biznesmenowi dowódca operacyjny Sil Zbrojnych Edward Gruszka, a w ceremonii wzięło udział wielu wysokich rangą wojskowych. Inicjatorem przyznania medalu było Ministerstwo Obrony Narodowej, bo to szef tego resortu nadaje medale "Za zasługi dla obronności kraju". Listy z gratulacjami wysłali do prezesa MAW Telecom przedstawiciel Ministerstwa Obrony Narodowej (dyrektor Departamentu Kadr gen. Artur Kolosowski), dowódca wojsk lądowych gen. Andrzej Malinowski oraz dowódca sil powietrznych gen. Lech Majewski.

Zaś z rąk ministra Spraw Zagranicznych Sikorskiego nagrodę im. Mariusza Kazany za szczególny wkład w promowanie wizerunku RP za granicą odebrał Zenon Kosiniak-Kamysz. Jako wiceszef MON był odpowiedzialny za zakupy i naprawy sprzętu, Departament Zaopatrywania Sil Zbrojnych. 7 kwietnia 2009 roku MON wybrało wykonawcę remontu bez analizy propozycji cenowych innych firm. Wybraną ofertą była ta z firm MAW Telecom Intl. i Polit-Elektronik – reprezentujących przemysł rosyjski i zakłady „Aviakor” w Samarze. Wiele spraw wymaga bardziej szczegółowego śledztwa i wyjaśnień. Dodatkowo prokurator Przybył ogłosił w swoim słynnym wystąpieniu, że w MON toczą się śledztwa w sprawie wielomilionowych nadużyć. Czy również z okresu marzec 2008 listopad 2009?

Następcą Zenona Kosiniaka-Kamysz na stanowisku wiceszefa MON do spraw uzbrojenia i modernizacji został Marcin Idzik. Okazuje się, że minister MON Bogdan Klich, Kosiniak-Kamysz oraz Idzik pochodzą z Krakowa. Podobnie z Krakowa pochodzi Jerzy Miller - minister MSW i Adm. - odpowiedzialny za zabezpieczenie delegacji rządowej, który został przewodniczącym Komisji Badania Wypadków Lotniczych badającej katastrofę smoleńską. Idzik dołożył wszelkich możliwych starań, gdy objął stanowisko po Kosiniaku-Kamysz, żeby wynagrodzić firmie Bumar nie przyznanie kontraktu na remonty samolotów rządowych TU-154. Dokonywał zakupów sprzętu wojskowego w dużych ilościach od Bumaru bez przestrzegania procedur przetargowych oraz dawał im bez uzasadnień wsparcie finansowe. W zamian za swoją przysługę, po odejściu ze stanowiska wiceministra MON został zatrudniony w firmie Bumar na stanowisku wiceprezesa. Centralne Biuro Antykorupcyjne bada (zobacz artykuł), czy były minister obrony narodowej Marcin Idzik nie złamał ustawy antykorupcyjnej. Najpierw – jako wiceszef MON-u – podejmował decyzje dotyczące zakupu sprzętu i uzbrojenia wojskowego od Bumaru, a następnie został wiceprezesem tego największego polskiego koncernu zbrojeniowego.


Ambasador Kosiniak-Kamysz był pierwszym z tych związanych ze Smoleńskiem, którzy znaleźli się na placówce dyplomatycznej, z dala od akcji w kraju. Ale nie był ostatnim. W jego ślady podąża główny odpowiedzialny za organizowanie wyprawy do Katynia 10 kwietnia 2010 roku - Tomasz Arabski - szef kancelarii premiera Tuska. Arabski, podobnie jak premier, pochodzi z Gdańska. Nazwisko Arabskiego pojawia się przy wszystkich działaniach związanych z przygotowaniem wyjazdu przed 10 kwietnia 2010, sterowaniu działalnością Komisji Millera, przy zacieraniu śladów po katastrofie, w tym przy skutkach działania "seryjnego samobójcy". Arabski ma nawet w swoim życiorysie pracę jako dziennikarz w radiu Wolna Europa, chyba podążając wtedy śladami Andrzeja Czechowicza - słynnego w PRL nie mniej niż agent Hans Kloss. Pewnie Arabski nie będzie ostatnią osobą, która zostanie wysłana za granicę lub w Bieszczady.

Ostatnio pojawiło się wiele materiału faktograficznego oraz publikacji na temat okoliczności katastrofy smoleńskiej, w tym oceny raportów (PDF) oraz postawy osób, które brały lub biorą udział w śledztwie. Przerażający jest całkowity brak etyki, poczucia obowiązku wobec państwa i jego obywateli, brak honoru, brak poszanowania munduru oficera Wojska Polskiego.

Warto podkreślić, że duży wkład w informowaniu publiczności światowej w tym temacie ma polonijna stacja telewizyjna z Ottawy - TV Niezależna Polonia, na której stronach znaleźć można ich najnowsze publikacje. Podobnie znaczny wkład w prace Komisji Parlamentarnej badającej Katastrofę Smoleńską ma Ottawianin dr inż. Bogdan Gajewski, który dołączył do grona ekspertów, współpracujących z tą Komisją.

Odwiedź http://www.tvniezaleznapolonia.org/  Znajdziesz tam m.in. wywiady ze znanymi ekspertami, którzy współpracują z wyżej wymienioną Komisją.
Powyższe linki i wiele innych znajdziesz na stronie Przegląd wiadomości internetowych zebranych przez Komunikaty Ottawskie.

W ciągu najbliższych kilku dni odbędzie się wiele ważnych wydarzeń związanych z kolejną rocznicą Katastrofy Smoleńskiej. Sprawdź w Kalendarzu Ottawskim.
  •  6 kwietnia 2013 (sobota) 17:00 (5pm) - Uroczystość Odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej Smoleńsk 2010 - Katyń 1940 w kościele Św. Jacka
  • 7 kwietnia 2013 (niedziela) 11:00 - Msza Św. z okazji zbliżających się rocznic: katastrofy smoleńskiej z 2010 roku oraz tragedii katyńskiej z 1940 roku.
  • 10 kwietnia 2013 (środa) godz. 19:00 (7pm) - w 3. rocznicę katastrofy smoleńskiej, msza św. w Kościele Św. Jacka za ofiary Smoleńska i Katynia
  • 13 kwietnia (sobota) godz. 12:40 - Apel Pamięci Katyń 1940 - Smoleńsk 2010,  miejsce: pod Parlamentem Ottawy. Przyjdź sam, zaproś znajomych.

1940 Katyn - 2010 Smolensk Memorial Day in Ottawa
Saturday, April 13, 2103 at 1:00 pm. The Parliament Hill, Ottawa.
Polish Canadians will pay homage to Katyn and Smolensk victims, and commemorate the ultimate sacrifice of their lives for Poland, freedom and democracy. Join us in the commemoration of the fallen in Katyn and Smolensk!
Patron of Honour: Ewa Blasik, widow of the late Air Force commander Lt. General Andrzej Blasik - victim of the Smolensk crash.
Canada officially recognizes April 13th as the Katyn Memorial Day. On that day we commemorate the victims of the Katyn crime: twenty two thousand Polish military officers brutally murdered by the Soviet Secret Police (NKVD) in the Katyn forest near Smolensk in 1940.
Seventy years later, on April 10, 2010 the airplane carrying Polish national leadership was involved in a fatal crash on landing in Smolensk, Russia en route to the Katyn commemoration ceremonies. [wiecej... "solidarnosc2010.com/ottawa"]Zaproszenie w języku polskim na obchody III rocznicy tragedii smolenskiej w Kanadzie - video Video przygotowane przez Polonia Tube

Komunikaty Ottawskie


Artykuł ukazał się w Komunikatach Ottawskich z 5 kwietnia 2013.

____________________________________________________
Komunikaty Ottawskie - 5 kwietnia 2013

https://komott.net
____________________________________________________
Aneks do artykułu


Panorama Ottawska 6. 04.2013 - o roli ambasadora RP Zenona Kosiniak-Kamysz w remoncie TU-154M
Rozmowa w Panoramie Ottawskiej poswiecona artykulowi redaktora Czeslawa Piasty w Komunikatach Ottawskich z 5 kwietnia, dotyczacego kolejnej rocznicy Smolenska 2010 i roli jaka odegral w sprawie remontów samolotów TU154M, obecny ambasador RP w Kanadzie Zenon Kosiniak-Kamysz.
Obecny ambasador RP w Kanadzie odpowiedzialny byl w roku 2009, jako wiceminister MON, za zlecenie remontu samolotów rzadowych TU154M w Samarze. W styczniu 2010 roku zostal ambasadorem RP w Kanadzie. [wiecej... TVniezaleznaPolonia na Youtube"]
Wstrzasajacy raport: remont Tu-154 pod dyktando Moskwy
O wyniku polskiego przetargu na remont Tu-154M zdecydowaly wladze panstwowe Rosji. Federalna Sluzba Wspólpracy Wojskowo-Technicznej FR wskazala wykonawce remontu oraz nadzorowala i kontrolowala kazdy jego etap.
Zamieszczona w ujawnionym dzis raporcie zespolu parlamentarnego (PDF) analiza, opracowana w zwiazku z trzecia rocznica katastrofy smolenskiej, przynosi nowe, sensacyjne informacje na temat przebiegu przetargu na remont Tu-154 nr 101, który 10 kwietnia 2010 r. rozbil sie nad Smolenskiem. Przedstawiciele polskiej firmy Polit Elektronik juz jesienia 2008 r., a wiec kilka miesiecy przed rozstrzygnieciem ogloszonego przez MON przetargu, wiedzieli, ze ich firma wraz z MAW Telecom ten przetarg wygra i ze remont bedzie wykonywala konkretna rosyjska firma. Ludzie zwiazani z Polit Elektronik poinformowali wówczas przedstawicieli firmy "Aviakor" z Samary o swoim zwyciestwie w przetargu i prawie do podpisania porozumienia w sprawie wykonania remontu polskich Tu-154M. [wiecej... niezalezna.pl]
MON tlumaczy sie z remontu TU-154M
Byly wiceszef MON Marcin Idzik odnoszac sie do zastrzezen zespolu parlamentarnego Antoniego Macierewicza ws. Remontu tupolewa zapewnia, ze przetarg na remont byl zgodny z procedurami, a w czasie remontu ktos byl przy samolocie. Problem w tym, ze Idzik nie pamieta, kto to byl.
Obecny wiceprezes Grupy Bumar Marcin Idzik, który w listopadzie 2009 r., gdy tupolew byl w trakcie remontu, zostal wiceszefem MON ds. uzbrojenia i modernizacji, zapewnia, ze wszystko odbywalo sie zgodnie z procedurami, a prace nadzorowala Sluzba Kontrwywiadu Wojskowego.
Komentarz redakcji Komunikatów Ottawskich: Idzik nie jest wladny mówic o procedurach. Ten temat powinna badac prokuratura i wydac orzeczenie w tej sprawie. Kluczowym swiadkiem powinien byc Zenon Kosiniak-Kamysz - ambasador RP w Ottawie, który był wiceministrem MON w momencie rozmów i podpisywania kontraktu na remont, oraz sam Idzik - radca prawny MON w czasie zlecania remontu. [wiecej... niezalezna.pl"]
Najnowszy raport Zespołu Parlamentarnego do pobrania (PDF)
Tutaj mozna pobrac calosc najnowszego raportu zespolu parlamentarnego ds. katastrofy smolenskiej. Dokument zawiera mnóstwo nieznanych dotad informacji, dotyczacych m.in. remontu samolotu Tu-154 i aspektów technicznych katastrofy.
130-stronicowy raport zespolu parlamentarnego podzielony jest na trzy rozdzialy: "System bezpieczenstwa i tragedia smolenska", "Katastrofa" i "Podstawy prawne badania katastrofy smolenskiej". [wiecej... komOTT.net]
Kto nadzorowal remont 101 Tu-154M w Rosji
Dlaczego przedstawiciele rzadu Donalda Tuska nie potrafia odpowiedziec na proste pytanie? Komentuje Wojciech Wybranowski.
[wiecej... Tygodnik Lisickiego na Youtube"]
Nowe dowody na klamstwo smolenskie

SMOLENSK RAPORT "36 MIESIECY PO" (PDF): Nagrania czarnych skrzynek zostaly sfalszowane, a przetarg na remont Tu-154M 101 w Samarze byl od poczatku ustawiony przez wladze rosyjskie. To jedne z najwazniejszych tez zawartych w najnowszym raporcie parlamentarnego zespolu smolenskiego.
Remont nadzorowany przez FSB. W raporcie wiele miejsca poswiecono tematowi remontu rzadowego Tu-154M w Samarze. "Jedyna służba, która nadzorowala ten przetarg, była służba wywiadu Federacji Rosyjskiej" - czytamy w dokumencie. Okazuje sie, ze o wyniku polskiego przetargu faktycznie zdecydowaly wladze panstwowe... Rosji.
[wiecej... GPcodziennie.pl"]
Tu 154M zostal rozerwany
Na posiedzeniu Zespolu d/s wyjasnienia przyczyn katastrofy smolenskiej zaprezentowano rekonstrukcje swiadczaca o tym, ze samolot zostal rozerwany.
[wiecej... vod.gazetapolska.pl"]
Smolensk: 24 Witnesses Confirm the Explosion
As many as 24 witnesses of the Smolensk catastrophe are presenting a version of events that totally departs from the official findings in the reports of the MAK and Miller’s Commission. This number also includes new witnesses appearing in the movie, "The Anatomy of a Fall", by Anita Gargas. They indicate that there was an explosion in Smolensk; they also debunk the theory of the "barrel roll" and the "armoured birch".
"The Parliamentary Team has gathered testimony from 67 witnesses of the catastrophe up to this moment. Among them, 24 people saw or heard with certainty phenomena indicating an explosion in the air," said Antoni Macierewicz, the head of the Parliamentary Team. [wiecej... freePL.info"]
Zespól smolenski: mocny dowód na caly szereg wybuchów
120-140 metrów od miejsca zderzenia tupolewa z ziemia znaleziono liczne czesci maszyny, w tym fragmenty kadluba. Ich rozmieszczenie dokladnie opisali Rosjanie w dokumentach z 10 i 11 kwietnia 2010 r. MAK i komisja Millera nie wspomina o tym ani slowem.
Otrzymalismy spoza Polski, rosyjski material dokumentacyjny prokuratorów rosyjskich opatrzony wszystkimi mozliwymi potwierdzeniami i pieczeciami, który opisuje miejsce zdarzenia w dniu 10 i 11 kwietnia (2010 r.) - powiedzial Macierewicz na dzisiejszym posiedzeniu zespolu. -Material przedstawia opis tzw. sektora 13. lezacego miedzy miejscem, w którym samolot uderzyl w ziemie, a szosa. - To jest ten obszar, gdzie samolot byl jeszcze w powietrzu. [wiecej... niezalezna.pl"]
Czego boja sie klamcy smolenscy
Sprawa materialów wybuchowych na wraku, dziesiatki nowych analiz wykonanych przez specjalistów, nieznani dotad swiadkowie, informacje dotyczace przebudowy i sprawdzenia pirotechnicznego Tu-154 przed wylotem – to kolejne przeslanki uzasadniajace teze o zamachu.
Jezeli katastrofa smolenska byla zwyklym wypadkiem - jak twierdzi Kreml, a za nim polski rzad i mainstreamowe media - to skad na wraku znalazly sie slady substancji wybuchowych? Wyniki laboratoryjnych badan pasa bezpieczenstwa z Tu-154, przeprowadzonych w USA, wykazaly, ze na pasie, którym byla przypieta pani Bakowska, moga byc slady DNT, zwiazku bedacego wynikiem rozkladu TNT. [wiecej... niezalezna.pl]
Co ukrywa Tomasz Arabski w sprawie smierci Michniewicza?
Kiedy padlo nazwisko zmarlego Grzegorza Michniewicza, Arabski panicznie zaczal sie rozgladac na prawo i lewo. Szukac jakiegos oparcia w siedzacym obok Sikorskim. Jego twarz nabrala dziwnego wyrazu, mozna bylo zauwazyc na niej panike i przerazenie - mówi portalowi niezalezna.pl posel PiS Stanislaw Pieta. Polityk opozycji byl obecny przy opiniowaniu Tomasza Arabskiego na stanowisko ambasadora RP w Hiszpanii. Arabski, podczas opiniowania jego kandydatury w marcu br. na stanowisko ambasadora RP w Hiszpanii, bardzo zdenerwowal sie kiedy padlo pytanie o okolicznosci smierci urzednika. - Arabski nie wiedzial, co zrobic z rekami, oczami. Widac bylo, ze wlasnie to pytanie wyprowadzilo go z równowagi. On sie opanowal, ale zadne inne pytanie, z tych co zadawano wczesniej i pózniej, nie wywolywalo u niego takiej reakcji. Uwazam, ze Arabski czegos obawia sie i posiada wiedze, która sie nie podzielil z wlasciwymi organami - mówi Pieta. [wiecej... niezalezna.pl]
Waclaw Berczynski PhD: Strong internal force made the Tu-154M disintegrate in the air
"The plane must have disintegrated in the air. A strong internal force made the plane fall into 3 basic pieces and then - into thousands of smaller pieces," - says in an interview for the TV Niezalezna Polonia Waclaw Berczynski PhD, a constructor of the Boeing Military and Space Department and a long-standing employee of other aviation concerns. "The plane must have disintegrated in the air. I have done some very simple calculations. There must have been a strong internal force which made the plane fall into these 3 basic parts and then disintegrate into thousands of smaller pieces," says the engineer. [wiecej... freepl.info"]
Rosyjska agentura ukrywa prawde o Smolensku. Rozmowa z amerykanskim generale
Nieprzeprowadzenie gruntownego sledztwa czyni z polskich wladz wspólników zbrodni i jest aktem podleglosci wobec Rosji. To obraza dla polskiego honoru, wartosci i historii. Wladze w Warszawie, legitymizujac sprzeczna z dowodami rosyjska wersje katastrofy, dokonuja aktu kolaboracji - mówi Walter Jajko, emerytowany general amerykanskich Sil Powietrznych, byly doradca sekretarza obrony USA ds. wywiadu. - Polskie zycie polityczne powinno zostac oczyszczone z moralnej dwuznacznosci. Mówie tu o ludziach dzialajacych w Polsce na rzecz zabezpieczania rosyjskich interesów: agentach wplywu, szpiegach, sabotazystach poumieszczanych w mediach, na uczelniach, w Kosciele, silach zbrojnych, sluzbach specjalnych, wymiarze sprawiedliwosci i resortach rzadowych. Osoby te powinny zostac zidentyfikowane i usuniete ze swoich stanowisk oraz z zycia publicznego.
[wiecej... Niezalezna.pl"]
Referat dr inz. Bogdana Gajewskiego
Nagranie z niezwykle waznym referatem dr inz. Bogdana Gajewskiego dotyczacy badania incydentów i wypadków lotniczych na podstawie podrecznika ICAO. Referat Dr inz. Bogdana Gajewskiego wygloszony w dniu 16 pazdziernika 2013 na posiedzeniu Sejmowej Komisji do spraw badania przyczyn katastrofy smolenskiej.
[wiecej... tvNiezaleznaPolonia.org"]
Oswiadczenie zespolu Macierewicza: przyczyna katastrofy, byla eksplozja w powietrzu
Tresc komunikatu ekspertów wspólpracujacych z Zespolem Parlamentarnym Ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M pod kierunkiem Antoniego Macierewicza, w którym eksperci zespolu formuluja teze, z której wynika, ze ostateczna przyczyna katastrofy, jak wynika z badanego materialu, bylo zniszczenie samolotu przez eksplozje w powietrzu, niszczaca samolot w momencie jego odejscia na drugi krag.
[wiecej... niezalezna.pl"]
Nowa wizualizacja. Tak rozpadal sie tupolew
W trakcie debaty ekspertów wspólpracujacych z zespolem parlamentarnym ds. wyjasnienia przyczyn katastrofy smolenskiej, kierowanym przez posla Antoniego Macierewicza zaprezentowana zostala nowa wizualizacja rozpadu TU-154M. Zamieszczamy pelna rekonstrukcje wraku, na której mozna dokladnie obejrzec wszystkie fragmenty i czesci maszyny, a nastepnie porównac ten obraz z tym, co zostalo z samolotu na miejscu zdarzenia.
[wiecej... Niezalezna.pl"]
Do pobrania referaty naukowców
Udostepniamy wszystkie prezentacje specjalistów wygloszone w dniu 16 pazdziernika 2013 na posiedzeniu Sejmowej Komisji do spraw badania przyczyn katastrofy smolenskiej. Przyczyna katastrofy samolotu Tu-154M lecacego z Warszawy do Smolenska w dniu 10 kwietnia 2010 r. byl lancuch wydarzen zapoczatkowanych polsko-rosyjskimi rozmowami miedzyrzadowymi. O katastrofie przesadzila eksplozja niszczaca samolot w momencie jego odejscia na drugi krag.
[wiecej... Niezalezna.pl"]
II Konferencja Smolenska – Referat prof. Kazimierza Nowaczyka p.t.: Ostatnie zapisy Parametrów Lotu
Referat prof. Kazimierza Nowaczyka wygloszony na II Konferencji Smolenskiej, Warszawa, 21 – 22 pazdziernika 2013.
[wiecej... tvNiezaleznaPolonia.org"]